Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Poradna | Digitální fotoaparát | AARON


tisk | doporučit e-mailem
Digitální fotoaparát

Úvod do světa digitálních fotoaparátů

Zde se dozvíte základní informace potřebné k výběru digitálního fotoaparátu. V případě, že si nevíte rady nebo si nejste jisti správností výběru digitálního fotoaparátu na míru pro vaše účely, přečtěte si tuto část poradny, jež vás uvede do světa digitálních fotoaparátů. Pokud si ani po pročtení naší poradny nejste jisti výběrem, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří vám s výběrem rádi a ochotně pomohou.

Čip, procesor a co to jsou ty megapixely

Objektiv v kompaktních digitálních fotoaparátech

Objektiv v digitálních zrcadlovkách

Jaký fotoparát je pro vás ten pravý?

Expozice, její měření a režimy

Paměťové karty

Napájení digitálních fotoaparátů

Jaké příslušenství k digitálnímu fotoaparátu dokoupit

Kompaktní digitální fotoaparáty

Pokud jste již pronikli do světa digitálních fotoaparátů a zajímají vás větší podrobnosti o jejich funkcích, parametrech a možnostech, určitě vás budou zajímat následující články, které jsou věnovány hlavně kompaktním digitálním fotoaparátům. Také se zde dozvíte, jaké příslušenství je vhodné pro váš nový kompaktní fotoaparát pořídit. 

Objektivy v digitálních kompaktech a ohnisková vzdálenost

Snímač v digitálním fotoaparátu, jeho velikost, citlivost a šum

Příslušenství k digitálním kompaktním fotoaparátům

Digitální EVF zrcadlovky

Pokud nejste úplný začátečník a chcete se dovědět o co víc vám může nabídnout EFV zrcadlovka oproti digitálnímu kompaktu podívejte se na tyto stránky a rozšiřte své obzory. Pokud se chcete nejdříve seznámit s rozdílem mezi kopaktním digitálním fotoaparátem, EVFzrcadlovkou a zrcadlovkou,přečtěte si část poradny "Digitální kompakt, EVF nebo zrcadlovka" v Úvodu do světa digitálních fotoaparátů.

Volitelné příslušenství EVF zrcadlovek

Co je EVF

Snímač EVF zrcadlovky

Stabilizace v EVF

Digitální zrcadlovky

V případě, že se zajímáte o to jak zlepšit své již tak nádherné snímky,  jejich provedení, styl a důvod, proč většina lidí, zajímajících se o fotografii prahnou po zrcadlovce, přečtěte si následující články. Zde se dozvíte o kouzlu, parametrech a vlastnostech digitální zrcadlovky, nebo také jaké příslušenství je možno k digitální zrcadlovce dokoupit tak, aby tvořila naprosto dokonalého společníka pro vaše fotografické záměry.

Parametry, vlastnosti a možnosti digitálních zrcadlovek

Příslušenství k digitálním zrcadlovkám

Snímač v digitálním fotoaparátu

Hlavním prvkem digitálního fotoaparátu je světlocitlivý snímač. Pro přehled o tom, jak vlastně pracuje a proč je tak důležité věnovat jeho parametrům pozornost při výběru fotoaparátu, nebo pouze pro pochopení jeho vlastností pro vás v této části poradny neustále aktualizujeme články, jelikož vývoj digitálních senzorů jde neustále kupředu.

Citlivost snímače

Snímač

Šum

Velikost snímače

Příslušenství k digitálním fotoaparátům

Ať jste vlastníkem digitálního fotoaparátu, teprv jej vybíráte nebo chcete obdarovat vašeho blízkého  něčím účelným, je pro vás důležité vybrat to pravé. Abyste se nemuseli prodírat nepřeberným množstvím příslušenství, připravili jsme pro vás tuto část poradny, kde se o všem potřebném můžete dočíst.

Paměťové Karty a Databanky

Napájení digitálních fotoaparátů

Pouzdra a brašny

Blesk

Stativy

Údržba a čištění přístroje

Objektivy

Objektivy jsou nedílnou součástí všech digitálních fotoaparátů. Pokud se zajímáte o objektivy vhodné právě pro vás, nebo byste rádi věděli, jaké vlastnosti se skrývají v objektivech pro digitální fotografii, podívejte se do této části poradny. Jesltiže nenajdete informaci, kterou hledáte, obraťte se přímo na naše odborné prodejce, kteří vám rádi pomohou.

Filtry

Optické vady

Hloubka ostrosti

Ohnisková vzdálenost

Stabilizace obrazu

Světelnost a clona


tisk | doporučit e-mailem | nahoruk obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.