Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Poradna | Digitální fotoaparát | Objektivy | AARON


tisk | doporučit e-mailem
Objektivy

Objektivy jsou nedílnou součástí všech digitálních fotoaparátů. Pokud se zajímáte o objektivy vhodné právě pro vás, nebo byste rádi věděli, jaké vlastnosti se skrývají v objektivech pro digitální fotografii, podívejte se do této části poradny. Jesltiže nenajdete informaci, kterou hledáte, obraťte se přímo na naše odborné prodejce, kteří vám rádi pomohou.

Filtry

S nástupem technologie digitálních fotoaparátů se použití filtrů ve fotografii trochu změnilo, jelikož si se snímkem můžeme „pohrát“ v editoru počítače a tím efekt filtru napodobit. Jsou však filtry bez kterých někteří fotografové neudělají ani snímek.

Absorpční Faktor filtru a Slim filtry

Barevné filtry (konverzní)

ND- neutrální šedé filtry

Polarizační filtr

Přechodové filtry

Speciální, změkčující a efektové filtry

UV a Skylight

Optické vady

Kresba je závislá na kvalitě použitých čoček v objektivu. Hodnotí ostrost a jasnost hran při min. 100% zobrazení obrázku. Čím je kresba čistší, tím je objektiv kvalitnější.

Deformace obrazu

Chromatická vada

Optické parametry a vady

Hloubka ostrosti

Hloubka ostrosti je subjektivní rozsah prostoru, kde se nám zdají objekty ostré díváme-li se na fotografii určité velikosti. Hloubka ostrosti na velké fotografii bude menší než na malé fotografii.

Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je údaj, který nám říká, jak daleko je střed optické soustavy objektivu od snímače digitálního fotoaparátu.

Stabilizace obrazu

Dokonalé ostrosti snímku pomáhá kromě automatického ostření také stabilizátor obrazu. V případě horších světelných podmínek nám pomáhá bez použití stativu ustálit obraz, který by jinak při dlouhém expozičním času byl rozmazán vlivem chvění fotoaparátu.

Světelnost a clona

Každý objektiv má kromě jiných vlastností a údajů také svou světelnost, která se udává v milimetrech.


tisk | doporučit e-mailem | nahoruk obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.