Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Poradna | Digitální fotoaparát | Kompaktní digitální fotoaparáty | Objektivy v digitálních kompaktech a ohnisková vzdálenost | AARON


tisk | doporučit e-mailem
Objektivy v digitálních kompaktech a ohnisková vzdálenost

Objektivy v digitálních kompaktech jsou velice důmyslně propracovány, aby vyhověly široké škále uživatelů. Jejich konstrukce dovoluje výrobcům zmenšovat fotopřístroje a pro náročnější uživatele také umožňuje zvýšit odolnost digitálního fotoaparátu.

Stabilizace objektivu

Dokonalé ostrosti snímku pomáhá kromě automatického ostření také stabilizátor obrazu. V případě horších světelných podmínek nám pomáhá bez použití stativu ustálit obraz, který by jinak při dlouhém expozičním času byl rozmazán vlivem chvění fotoaparátu. Stabilizátor obrazu napomáhá zamezení rozostření snímku vlivem pohybu přístroje. Prodejci většinou uvádějí mezi technickými informacemi o produktu s jakým typem stabilizátoru daný fotoaparát pracuje.

 

Digitální stabilizace obrazu

Duální stabilizace obrazu

Mechanická stabilizace objektivu

Konstrukce objektivů v digitálních kompaktech

Jelikož jsou objektivy v digitálních kompaktech neměnné, mají často veliký rozsah zoomu.U kompaktních fotoaparátů se ale výrobce zaměřuje v neposlední řadě na opravdovou kompaktnost přístroje, přizpůsobuje tomuto i objektiv. U digitálních kompaktů se setkáme s dvěma druhy objektivů.

Objektiv v šachtě

Výsuvný objektiv

Světelnost a clona

Každý objektiv má kromě jiných vlastností a údajů také svou světelnost, která se udává v milimetrech.

Ohnisková vzdálenost

Ohnisková vzdálenost je údaj, který nám říká, jak daleko je střed optické soustavy objektivu od snímače digitálního fotoaparátu.


tisk | doporučit e-mailem | nahoruk obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.