Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Poradna | Digitální fotoaparát | Kompaktní digitální fotoaparáty | Příslušenství k digitálním kompaktním fotoaparátům | Údržba digitálního kompaktu | AARON


tisk | doporučit e-mailem
Údržba digitálního kompaktu

S kompaktním digitálním fotoaparátem je to stejné jako se všemi přístroji.  Aby sloužil co nejdéle a co nejlépe, je potřeba se o něj řádně starat. Je jasné, že vše je potřeba občas očistit od nečistot, kterým se nevyhneme nikde. 
U digitálního kompaktního fotoaparátu se stačí čas od času zaměřit na údržbu displeje a objektivu, jelikož toto jsou nejnamáhavější části fotopřístroje tohoto typu.  

  • Objektiv kompaktního digitálního fotoaparátu čelí při svém výkonu hlavně prachu, nebo dokonce čumáčkům našich zvířecích miláčků.  Po vypnutí se objektiv „schová“ za krytku objektivu, ale při akci je velmi namáhán, proto je také nezbytné o něj pečovat, jelikož jeho výměna bývá nákladnější než pořízení nového přístroje. Abychom zamezili časté koupi nového přístroje kvůli poškrábanému objektivu a následně snížené kvalitě snímků, stačí prach nebo jakékoliv jiné nečistoty odstranit jemně utěrkou z mikrovlákna.  Tato je k objektivu daleko šetrnější, než jakákoliv jiná látka nebo rosení dechem a čištění tričkem. Navíc se dá použít i pro utření LCD displeje.

 

uterka.jpg

  • Jelikož na trhu dnes převládají kompakty s displejem přes celou zadní část fotoaparátu, na naše ruce zbývá jen málo místa, a proto se nevyhneme otiskům prstů, které na displeji nevypadají pěkně. V případě, že po každém fotografování neukládáme kompakt zpět do pouzdra, kde je displej chráněn, ale máme ho například zavěšený na krku, nebo položený na stolku, je vystavený zvýšenému nebezpečí poškrábání. Toto se dá snadno vyřešit pomocí ochranné folie na LCD displej, která je dokonale transparentní a antireflexní. Dokáže ochránit displej před poškrábáním a dá se snadno a rychle vyměnit. Tyto se vyrábějí v různých velikostech, přičemž si lze ochrannou folii upravit dle vlastních požadavků jednoduše jejím ustřižením.  

ochranná folie.jpgverszo-ochranna-folie-na-iphone-8626_3.jpg

 

Údržbou fotoaparátu prodloužíte jeho životnost. Tak jako na dovolenou vezete čisté prádlo, které umažete a po dovolené doma vyperete, je potřeba fotoaparát před a hlavně po dovolené nejen dobít a zkontrolovat, ale také vyčistit. Nezabere to téměř žádný čas, stačí jen mít po ruce ty správné pomůcky, díky kterým je čištění snadné, rychlé, účinné a šetrné.

Podívejte se proto na naší nabídku ochranných a čisticích pomocníků.
Pokud máte pocit, že se do přístroje dostalo smetí, které i přes vaši snahu o čistotu dělá neplechu, obraťte se na servis, který fotoaparát odborně vyčistí.  

 

 

 


tisk | doporučit e-mailem | nahoruk obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.