Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Poradna | Digitální fotoaparát | Úvod do světa digitálních fotoaparátů | AARON


tisk | doporučit e-mailem
Úvod do světa digitálních fotoaparátů

Zde se dozvíte základní informace potřebné k výběru digitálního fotoaparátu. V případě, že si nevíte rady nebo si nejste jisti správností výběru digitálního fotoaparátu na míru pro vaše účely, přečtěte si tuto část poradny, jež vás uvede do světa digitálních fotoaparátů. Pokud si ani po pročtení naší poradny nejste jisti výběrem, neváhejte se obrátit na naše odborníky, kteří vám s výběrem rádi a ochotně pomohou.

Čip, procesor a co to jsou ty megapixely

Čip se v digitálním fotoaparátu stará o to samé jako film u klasického fotoaparátu. Narozdíl od filmu, ale není výměnný. Proto je také důležitou součástí digitálního fotoaparátu a jeho kvalita při výběru digitálního fotoaparátu hraje důležitou roli. Při výběru toho správného digitálního fotoaparátu neplatí - více = lépe, ale spíše naopak. Proč? Přečtěte si náš jednoduchý úvod do problematiky čipů v digitálních fotoaparátech.

Objektiv v kompaktních digitálních fotoaparátech

Objektiv je soustava čoček, které usměrňují světlo na čip digitálního fotoaparátu. Objektiv je nejdůležitější součást digitálního fotoaparátu a jeho kvalita přímo ovlivňuje kvalitu fotografií. Kromě kvality fotografií má také objektiv velký vliv na praktičnost digitálního fotoaparátu, záběr jeho objektivu a schopnost fotografovat za zhoršených světelných podmínek.

Objektiv v digitálních zrcadlovkách

Objektivy použité u digitálních zrcadlovek se od objektivů v kompaktních digitálních fotoaparátech liší možností výměny. Díky tomu nemusí být tak univerzální jako u kompaktních digitálních fotoaparátů a tudíž i jejich kvalita je ve všech ohledech větší. Nic, ale není jen tak. Objektivy do digitálních zrcadlovek jsou mnohem větší než jejich alternativa u kompaktů a jsou také o poznání dražší.

Jaký fotoparát je pro vás ten pravý?

Před výběrem a koupí digitálního fotoaparátu je potřeba se nejdříve zamyslet nad typem přístroje. Rozdělujeme je na tři typy, a to kompaktní, EVF (electronic view finder), a DSLR zrcadlovky (digital single lens reflex). Každý z těchto typů je vhodný pro určité uživatelské skupiny, proto je dobré včas určit, kdo a na jaké fotografování bude fotoaparát používat. Zvláště pokud má být fotoaparát dárkem nebo pokud se chcete věnovat fotografování intenzivněji.

Expozice, její měření a režimy

Expozice se ve fotografii používá k označení kombinace clonového čísla a osvitové doby. Je to osvícení citlivé vrtstvy filmu, nebo čipu digitálního fotoaparátu světlem, které svým jasem rozhoduje o výsledné fotografii.

Paměťové karty

Lehký úvod do paměťových karet, záznamových médií, které nahrazují v digitálních fotoaparátech film.

Napájení digitálních fotoaparátů

Digitální fotoaparát potřebuje ke svému chodu spoustu energie. Abyste mohli nepřerušeně fotografovat, je potřeba se před tímto ujistit, zda je náš fotoaparát dostatečně zásoben potřebným množstvím energie. Hodně záleží na typu fotoaparátu a použitých bateriích či akumulátorech, ale můžeme ovlivnit i to, jak dlouho nám potřebná energie vydrží a kolik snímků nafotografujeme.

 

Jaké příslušenství k digitálnímu fotoaparátu dokoupit

Koupí digitálního fotoaparátu většinou nákup nekončí. Jsou věcí, které pro používání digitálního fotoaparátu potřebujete. Pak jsou také věci, které přímo pro fotografovaní nutné nejsou, ale pomůžou k získání kvalitní fotografie.


tisk | doporučit e-mailem | nahoruk obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.