Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Prodávané značky | Pentax


tisk | doporučit e-mailem


Pentax

Prodej Pentax v Praze a Brně

Naše společnost je významným prodejcem digitálních fotoaparátů Pentax.

Profil společnosti Pentax

Vše začalo v roce 1919, kdy byla v Japonsku založena firma Asahi Optical Joint Stock Co.

Na jejím počátku stálo jen několik málo lidí, kteří svým nadšením a šikovností postavili základy budoucí přední fotografické firmy. Ve svých počátcích byla hlavní náplní výroba brýlových skel, které získávali na proslulosti díky speciální technice leštění povrchu skel.

Během dalších let se společnost začala orientovat na výrobu objektivů. V roce 1938 byla založena společnost Asahi Optical Co. Ltd. Brzy získala lukrativní zakázky na výrobu dalekohledů a společnost zapůsobila na odběratele do té doby neznámou povrchovou úpravou čoček. Již tehdy, ačkoliv jednoduché, ale přesto účinné antireflexní vrstvy, slavily úspěch u objektivů značky Asahi Optical.

V roce 1954 Pentax představil jako první na světě mechanismus s okamžitým návratem zrcátka u fotoaparátu Asahiflex II. Později, jako průkopník ve fotografických technologiích, vyvinul Pentax jako první na světě zrcadlovku s automatickým TTL zaostřováním (AF) – Pentax ME-F a první zrcadlovku s vestavěným TTL bleskem – Pentax SFX. Senzací se v roce 1986 stal světově první automatický kompaktní fotoaparát se zoom objektivem Pentax Zoom-70. Dnes je Pentax výrobcem fotografické techniky pro všechny populární formáty filmů od tradičního 35mm po APS IX240, 6x4.5cm a profesionální standard 6x7cm.

Všechny objektivy Pentax jsou konstruovány speciálním počítačovým systémem, který vyvinul Asahi Optical Co. pro Pentax. Mimořádně ceněná je antireflexní úprava povrchu čoček objektivů v 7 vrstvách Super-Multi-Coating-SMC, která je jednou z vlastních technologií a která zaručuje profesionální kvalitu přenosu obrazu. Všichni světoví odborníci uznávají vrstvy SMC jako dosud nejdokonalejší a nepřekonanou technologii, která byla, kdy v optice vytvořena. Pentax se neustále snaží, aby vám přinesl výrobky s osvědčenou špičkovou kvalitou.

Oficiální stránky výrobce PENTAX

Nejprodávanější fotoaparáty

Jméno a logo 'Pentax' jsou chráněné obchodní značky firmy Pentax Inc.

Kategorietisk | doporučit e-mailem | nahoru
k obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.