Obchodní společnost AARON shop s.r.o. byla nucena s ohledem na ekonomické problémy nezávislé na vůli jejího vedení ukončit svou činnost. Všem dosavadním zákazníkům děkujeme za přízeň.


Nacházíte se zde:   AARON | Prodávané značky | Sencor


tisk | doporučit e-mailem


Prodej Sencor v Praze a Brně

Značku Sencor založila v roce 1969 skupina Celtone AG, jeden z hlavních distributorů produktů Aiwa. Cílem Celtone AG bylo rozšíření stávající nabídky spotřebičů o vlastní produkty navržené na základě poptávky spotřebitelů. Hlavní myšlenkou bylo vytvořit produkty svěžího vzhledu a unikátních vlastností. Zavádění produktů Sencor na evropský trh bylo spojeno především s úspěšným nástupem kazetového přehrávače, který se s 300 000 prodanými kusy během jednoho roku stal velkým hitem trhu ve Velké Británii. Následovalo rozšíření na další hlavní trhy Evropy, jako je Skandinávie, Německo, Švýcarsko a Itálie.

V roce 1972 představil Sencor, jako vůbec první značka, vícestopý stereo magnetofon. Skrze švýcarský obchodní řetězec Migro se jej na západoevropském trhu prodalo 100 000 kusů. Brzy následovaly další modely přinášející nové technologie jako například kazetový magnetofon s funkcí Reverse, dvojitý kazetový magnetofon s nahráváním nebo Jumbo Hi-Fi. Na počátku 70. let Sencor otevírá nové pobočky v Kuvajtu, Thajsku, Hong Kongu, Adenu a mnoha evropských zemích. Během dalších let se rozšiřuje distribuce a otevírají se další pobočky v Singapuru, v Saúdské Arábii, Dubaji, Austrálii a Latinské Americe (Brazílie, Argentina, Panama). Mezi prvními v Evropě Sencor zavádí nové produkty, jako jsou autorádia, autorádia s kazetou nebo dvojitý kazetový přehrávač.

V současnosti tuto značku vlastní česká společnost FastČR., která si objednává zhotovení výrobků v Číně (audio, DVD, bílá technika). Další výrobky pocházejí z Koree (multimediální přehrávače), Turecka, Litvy a ČR (LCD televizory). Jedná se o výroby zaměřené primárně na domácí uživatele. Značka se v současnosti soustředí především na černou techniku, se zaměřením na lowend část trhu s elektronikou a počítači, nicméně vyrábí i výrobky spadající do malé bílé. Dle interních materiálů firmy FAST je tato značka: "...u nás dost populární, s ohledem na nízkou cenu a stále se zvyšující kvalitu."

Oficiální stránky Sencor v češtině.tisk | doporučit e-mailem | nahoru
k obsahu ↑


Odběr novinek

Požadavek se zpracovává
Zadáním Vašeho emailu budete informováni o novinkách a výhodných nabídkách.